Zastosowanie strzemion budowlanych
Zastosowanie strzemion budowlanych

Strzemiona budowlane to pomocnicze elementy zbrojenia, które są poziome w stosunku do pionowych prętów zbrojeniowych. Prostopadłe ułożenie do głównych prętów zbrojenia umożliwia ich stabilizację. Główne pręty wzdłużne przymocowywane są w narożach strzemion budowlanych i tworzą razem z nimi bezpieczne zbrojenie. To właśnie prawidłowo wykonane zbrojenie betonu odpowiada za wytrzymałość konstrukcji na obciążenia, a tym samym jej stabilność i bezpieczeństwo użytkowania. Strzemiona budowlane inaczej nazywane są jarzemkami.

czytaj całość »
Stal zbrojeniowa na placach budowy. Rola i znaczenie
Stal zbrojeniowa na placach budowy. Rola i znaczenie

Stal zbrojeniowa wykorzystywana jest do tworzenia konstrukcji żelbetowych, czyli wzmacniania betonu stalowymi prętami. To materiał powszechnie wykorzystywany na placach budowy, bez którego niemożliwe byłoby zrealizowanie wielu prac. Właściwości mechaniczne stali zbrojeniowej zależą od jej klasy wytrzymałości, która określa granicę plastyczności. Natomiast właściwości technologiczne określone są gatunkiem. Sprawdźmy, jakie rodzaje stali zbrojeniowej wykorzystuje się na placach budowy.

czytaj całość »
Zakup stali zbrojeniowej. Jak wybrać pręty stalowe?
Zakup stali zbrojeniowej. Jak wybrać pręty stalowe?

Pręty stalowe to sztywne wyroby hutnicze, których długość jest zdecydowanie większa niż szerokość. Wytwarzane są metodą walcowania lub ciągnienia i dostępne są w przekrojach okrągłych, kwadratowych, prostokątnych i sześciokątnych. Pręty produkowane z niskowęglowej stali zbrojeniowej powinny zostać poddane specjalistycznym badaniom laboratoryjnym, potwierdzonym nadaniem odpowiednich atestów. Znajdują szerokie zastosowanie w budownictwie, ponieważ wykorzystywane są do wzmacniania betonu.

czytaj całość »
Do czego służą pręty żebrowane? Charakterystyka
Do czego służą pręty żebrowane? Charakterystyka

Pręty żebrowane wykonywane są z wysokiej klasy stali zbrojeniowej, która wykorzystywana jest do wzmacniania betonu w trakcie prac budowlanych. Produkuje się z niej nie tylko pręty, ale także walcówki, siatki zbrojeniowe, strzemiona i druty wiązałkowe. Pręty żebrowane wykonywane są ze stali nierdzewnej i wykazują wyjątkową odporność na warunki atmosferyczne, uszkodzenia mechaniczne i odkształcenia. Wykorzystywane są do budowania zbrojeń, czyli konstrukcji wzmacniających fundamenty, ściany i stropy.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony